Реал Мадрид победи Севиля с 1:0 в двубой от в 26-я

...

Реал Мадрид постигна трудна победа над Севиля, Модрич е големият герой

Реал Мадрид победи Севиля с  1:0 в дуел от в 26-я мач на Ла Лига. Единственото попадение в дуела бе дело на Лука Модрич в 81-а минута, като то донесе и трите точки за " белия балет ". Реал Мадрид бе по-добрият тим, като сътвори голям брой рискови голови положения, само че стражът на гостите Ниланд впечатли с няколко изяви под рамката на вратата. С тази победа Реал Мадрид се откъсва на осем точки на върха и е с актив от 65 пункта, до момента в който Севиля остава 15-и с 24 точки на сметката си.

В 10-а минута Реал Мадрид съумя да отнеме топката в противниковата половина, а Винисиус достави подаване, което бе достигнато от Лукас Васкес, като последният сподели самообладание и съумя да открие резултата. Главният съдия бе посъветван да прегледа ситуацията на ВАР, защото имаше подозрение за нарушаване. В последна сметка голът бе анулиран заради нарушаване на Начо против Ен Несири при отнемането на топката

Десетина минути по-късно Ен Несири се свлече след прикосновение в наказателното поле, само че съдията сподели, че дузпа няма да има. В 34-а минута Исак Ромеро Барнал също потърси контакта с неприятелски играч и на собствен ред искаше углавен удар, само че и този път подобен не бе отсъден.

Само пет минути по-късно подаване попадна на крайници на Чуамени в средата на наказателното поле, като подвигна взор и шутира, само че опитът му беше блокиран по великолепен метод от бранител. В добавеното време за първата част Федерико Валверде пропусна късмет да се разпише. Той получи доста свободно пространство към себе си и изстреля страховит удар от далечно разстояние, право под напречната греда, само че вратарят на Севиля Ниланд блесна със страхотна интервенция.

В 49-а минута Федерико Валверде бе изведен със страховит пас в наказателното поле, като заобиколи вратаря, само че ненадейно нацели дясната греда с удара си. Само три минути по-късно Севиля отговори, а Исаак Ромеро Бернал очакваше високото подаване и се впусна в наказателното поле, с цел да преодолее само вратаря. Той стреля незабавно в левия ъгъл, само че Лунин го отхвърли със ужасно избавяне.

В 54-а минута Родриго проби добре с топката в крайници, само че ударът му от ръба на наказателното поле се размина с малко от дясната греда. Страхотно самостоятелно деяние от бразилеца. Само две минути по-късно Винисиус Жуниор имаше времето и пространството в рискова зона, откакто овладя фино подаване, само че ударът му в левия ъгъл бе брилянтно избавен от Ниланд.

Двайсетина минути преди края на постоянното време Родриго нахлу на слалом в наказателното поле, само че не съумя да вкара в левия ъгъл, тъй като за следващ път Ниланд блесна с феноменална интервенция.

В 82-а минута Реал задържаше дълготрайно топката, а Лука Модрич овладя отбита топка на границата на наказателното поле, след което насочи топовен шут с десния крайник, който не остави шансове на Ниланд, който най-сетне бе преодолян - 1:0 за Реал Мадрид.

Стартови сформира:

Реал Мадрид:  13. Андрий Лунин, 23. Ферлан Менди, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо, 17. Лукас Васкес, 21. Браим Диас, 18. Орелиен Чуамени, 8. Тони Кроос, 15. Федерико Валверде, 11. Родриго, 7. Винисиус Жуниор

Севиля:  13. Ориан Ниланд, 27. Кике Салас, 4. Серхио Рамос, 22. Люик Баде, 16. Хесус Навас, 5. Лукас Окампос, 18. Джибрил Соу, 24. Бубакари Сумаре, 21. Оливер Торес, 20. Исаак Ромеро Бернал, 15. Юсеф Ен Несири